دانشگاه پزشکی

رشته پزشکی از جمله علومی است که هدف اساسی از ایجاد آن در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کمک به ارتقاء و حفظ سلامت جسمانی، بازتوانی افراد آسیب دیده و همین طور درمان انواع بیماری هاست تمامی اهداف ذکر شده با پیشگیری از بروز انواع مختلف بیماری ها در انسان به تشخیص و شناخت آن ها به انجام می رسد. افراد و دانش آموزان بسیاری بنا به دلایلی مختلف از جمله تمایل به خدمت به بشر، منافع و اعتبار مالی و یا وجهه اجتماعی این شغل مایل به  تحصیل در رشته پزشکی واحد مدرکی در این زمینه هستند. در این مقاله، به بحث در مورد دانشگاه پزشکی برای شما دوستان گرامی می پردازیم. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات لازم را در رابطه با دانشگاه پزشکی به دست آورید. تمامی داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی را دارند با مطالعه این مقاله مرتبط با دانشگاه پزشکی در کنار اطلاع از دانشگاه رشته پزشکی آشنایی لازم را با رتبه های قبولی این قبیل دانشگاه ها پیدا خواهند کرد.
مشاوران زبده و ماهر آیدانیتو می توانند اطلاعات خوبی را در رابطه با محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده کنکور سراسری رشته پزشکی در اختیار شما قرار دهند.

معرفی رشته و زیر گروه پزشکی

رشته پزشکی از جمله رشته های معرفی شده در گروه آزمایشی علوم تجربی به حساب می آید. رشته ای که در زیر گروه یک این مجموعه دیده می شود. ضرایب دروس اختصاصی رشته تجربی در این زیر گروه شامل ضریب 2 برای درس ریاضی، ضریب 4 برای درس زیست شناسی و ضریب 2 برای درس فیزیک می شود. در ادامه به ذکر لیست دانشگاه های سراسری پذیرنده رشته پزشکی برای شما دوستان می پردازیم. شناخت دانشگاه رشته پزشکی می تواند کمک بزرگی به شما در زمان انتخاب رشته باشد.

ردیف

دانشگاه های پذیرنده پزشکی سراسری

1

دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

2

دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

3

دانشگاه علوم پزشکی اراک

4

دانشگاه علوم پزشکی البرز- کرج

5

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

6

دانشگاه علوم پزشکی ایران

7

دانشگاه علوم پزشکی بابل

8

دانشگاه علوم پزشکی ایلام

9

دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)تهران

10

دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس

11

دانشگاه علوم پزشکی بم

12

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

13

دانشگاه علوم پزشکی تبریز

14

دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

به کمک مشاورین با تجربه آیدانیتو، با بهترین دانشگاه های پزشکی آشنا شوید

همان طور که مشاهده می کنید تعداد دانشگاه های پذیرنده رشته پزشکی بالاست در نتیجه، داوطلبان محدودیتی در انتخاب مراکز دانشگاهی ندارند و می توانند از بین لیستی طویل تعداد زیادی دانشگاه را در زمان انتخاب رشته پزشکی بر گزینند.

رتبه و تراز قبولی پزشکی سراسری

همان طور که در بالا گفتیم تعداد دانشگاه های پذیرنده رشته پزشکی کم نیست. در نتیجه، اطلاع از رتبه و تراز قبولی برای شما داوطلب عزیز جهت پذیرش در یکی از دانشگاه های پذیرنده رشته پزشکی کاملاً ضروری می نماید.

نام واحد دانشگاهی

ترازقبولی پزشکی

رتبه قبولی کشوری

دانشگاه علوم پزشکی یزد

1500

9300

دانشگاه علوم پزشکی کاشان

1227

9100

دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله

1150

9200

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

1213

9115

دانشگاه علوم پزشکی گلستان-گرگان

739

9000

دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

1620

9400

در این مقاله به تحلیل و بررسی  پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله بازار کار رشته پزشکی بزنید.
اگر سوالی در زمینه محل قبولی و دانشگاه های پذیرنده کنکور سراسری رشته پزشکی ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.