تاریخ آزمون تیزهوشان 1400-99

آزمون تیزهوشان یا استعدادهای درخشان، برای مقاطع ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می شود. این آزمون، فیلتر عبور دانش آموزان با استعداد، برای تحصیل در مدارس تیزهوشان است. این مدارس در مقایسه با دیگر مدارس دولتی یا غیر انتفاعی و … در سطح بسیار بالاتری قرار دارند و دانش آموزان این مدارس در کنکور سراسری عموماً موفق تر عمل می کنند. البته فراموش نکنید تحصیل در این مدارس تنها راه موفقیت شما یا فرزندتان نیست. اما در صورتی که تمایل دارید فرزندتان در آزمون تیزهوشان شرکت کند با ما همراه باشید. برای اعلام نتایج تیزهوشان نیز روی لینک آبی کلیک کنید.

زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان 1400-99

آزمون ورودی مدارس تیزهوشان سال 99 در مرداد ماه برگزار شده است و این موضوع صرفا به علت شیوع ویروس کرونا بود اما احتمال می دهیم تاریخ آزمون تیزهوشان 1400 نیز طبق روال هر سال در نیمه ی اول اردیبهشت ماه برگزار شود اما در صورت قطعی شدن زمان برگزاری آزمون تیزهوشان، تاریخ جدید متعاقباً اعلام می شود. زمان آزمون تیزهوشان ششم و زمان آزمون تیزهوشان نهم هر دو در اردیبهشت و به فاصله ی یک روز می باشد.

برای آگاهی از زمان دقیق آزمون تیزهوشان با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان

کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان تقریباً یک هفته قبل از برگزاری آزمون منتشر می شود. برای دریافت کارت ورود به جلسه کافیست به سایت آزمون ورودی تیزهوشان به آدرس azmoon.medu.ir مراجعه کرده و کارت ورود به جلسه ی خود را دریافت کنید.
اگر سوالی در زمینه کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان دارید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

منابع آزمون استعدادهای درخشان 99

منابع آزمون استعدادهای درخشان پایه ششم

آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم شامل دو دفترچه ی سؤالات تحلیلی و تحصیلی می باشد. دفترچه ی سؤالات تحلیلی شامل 15 سؤال است که منبع خاصی ندارد و برای تست قدرت تحلیل ذهن داوطلب طراحی شده اند. اما دفترچه ی سؤالات تحصیلی شامل 55 سؤال است که تعداد سؤال ها به شرح زیر تفکیک شده اند. این دفترچه 80% نمره ی آزمون را به خود اختصاص داده است. دقت کنید، منابع آزمون همان کتب درسی می باشد. اما افزایش مهارت های تست زنی با استفاده از کتاب های کمک درسی تأثیر بسزایی در پذیرش داوطلب دارد.
ردیف نام درس تعداد سؤال
1 قرآن، تعلیمات دینی و اخلاقی 8
2 زبان و ادبیات فارسی 10
3 علوم تجربی 10
4 مطالعات اجتماعی 7
5 تفکر و پژوهش 5
6 ریاضی 15

برای آگاهی از بهترین منابع آزمون استعدادهای درخشان با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

منابع آزمون استعدادهای درخشان پایه نهم

در این آزمون نیز دو دفترچه ی سؤالات تحلیلی با 20% نمره ی آزمون و دفترچه سؤالات تحصیلی با 80% نمره ی آزمون به داوطلب ارائه می شود. دفترچه ی سؤالات تحلیلی شامل 15 عدد سؤال خارج از کتب درسی و دفترچه ی سؤالات تحصیلی شامل 75 سؤال از منابع کتب درسی(ثبت نام کتاب درسی) می باشد. مواد آزمون به شرح زیر است:
ردیف نام درس تعداد سؤال
1 قرآن و معارف اسلامی 8
2 زبان و ادبیات فارسی 15
3 مطالعات اجتماعی(اجتماعی – تاریخ – جغرافیا) 15
4 علوم تجربی 17
5 ریاضی 20

محل برگزاری آزمون تیزهوشان

هر دانش آموز پس از دریافت کارت ورود به جلسه خود لیست مدارس انتخابی به ترتیب اولویت ها و هم چنین محل دقیق حوزه امتحانی خود را مشاهده می کند.

اطلاعات ذکر شده در کارت با مشخص تان مغایرت دارد؟ با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید..

برای آگاهی از حوزه ی برگزاری آزمون تیزهوشان خود با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 99

نتایج نهایی آزمون تیزهوشان در شهریور ماه اعلام می شود. داوطلبان پس از دریافت نتیجه پذیرش خود باید هر چه سریع تر نسبت به ثبت نام حضوری اقدام کنند. باید به عرض برسانیم که نتایج تیزهوشان پایه ششم به هفتم تحصیلی در سایت hoosh.medu.ir و نتایج تیزهوشان نهم به دهم در سایت azmoon.medu.ir به اطلاع داوطلبان و متقاضیان می رسد.
در این مقاله به بررسی تاریخ آزمون تیزهوشان 1400-99 پرداختیم. پیشنهاد می کنیم سری هم به مقاله حذف آزمون تیزهوشان بزنید.

اگر سوالی در زمینه تاریخ آزمون تیزهوشان ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

آیدانیتو فضای هوشمند آموزش، مشاوره و برنامه ریزی درسی و تحصیلی می باشد و هیچ ارتباطی با آموزش و پرورش و آزمون تیزهوشان ندارد. آیدانیتو صرفاً به دانش آموزان علاقه مند خدمات مشاوره درسی و برنامه ریزی تحصیلی ارائه می دهد