برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
9099071973
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید

برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
9099071985
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید
آیدانیتو ، فضای هوشمند مشاوره و آموزش آنلاین و آفلاین در تمامی مقاطع تحصیلی و خانواده و روانشناسی رو برای شما به ارمغان میاره،سامانه آیدانیتو در مقاطع مختلف دبستان ، دوره متوسطه اول و دوم ، کنکور سراسری،کارشناسی ارشد ، دکتری ، تحصیل در خارج از کشور و حتی ثبت نام دانشگاه بدون کنکور فعالیت میکنه.این سیستم یکپارچه برای مشاوره و آموزش تخصصی، معرفی منابع ، آموزش سرفصلهای مهم ، انتخاب رشته ، ثبت نام دانشگاه بدون کنکور و هرچیزی که فکرشو کنید بهتون کمک میکنه

اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد 97

اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد

اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد 97

در این مقاله با موضوع اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد 97 در خدمت شما عزیزان هستیم در این مقاله به موضوعاتی نظیر  زمان اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد سراسری و آزاد 97  و نحوه مشاهده اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد 97 پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه همراه ما باشید .

پس از برگزاری آزمون درتاریخ ششم و هفتم اردیبهشت 97 و انتخاب رشته ی دوره ی کارشناسی ارشد 97 دانشگاه آزاد و سراسری در نیمه دوم خرداد ماه 97 ، اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد 97 در اول شهریورماه و پیش از آغاز سال تحصیلی، به فاصله چند روز، منتشر خواهد شد .

داوطلبان عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانند به سایت سازمان سنجش ، دفترچه های راهنمای منتشر شده مراجعه کنند . زمان دقیق اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد 97 در این مقاله  درج خواهد شد.

با توجه به زمان اعلام شده از جانب سازمان سنجش ، نتایج نهایی کارشناسی ارشد دهه اول شهریور ماه اعلام خواهد شد.

 

اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد 97

با ادغام آزمون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد از سال 96 به بعد در نحوه ی برگزاری آزمون و اعلام نتایج تغییراتی ایجاد شد  و تا مرحله ی اعلام نتایج اولیه اطلاعات مورد نیاز هر دو دانشگاه در سایت سازمان سنجش اعلام میشد . با توجه به تفاوت زمان و نحوه ی انتخاب رشته ی دانشگاه آزاد و سراسری، بحث اعلام نتایج ارشد را به صورت جداگانه در هر دو دانشگاه آزاد و سراسری بررسی می کنیم:

اعلام نتایج نهایی ارشد دانشگاه سراسری در سه دسته تعریف می شود:

دسته اول مربوط به داوطلبانیست که در کنکور ارشد سراسری 97 شرکت و در هر یک از دوره های روزانه ، شبانه ، پردیس خودگردان ، غیر انتفاعی و مجازی انتخاب رشته کرده اند.

اعلام نتایج این داوطلبان در سایت سازمان سنجش انجام می شود.

دسته دوم مربوط به پذیرش سهمیه ی استعدادهای درخشان است . داوطلبان استعدادهای درخشان با توجه به فراخوان دانشگاهی اقدام به ثبت نام می کنند. از این رو اعلام نتایج انتخاب رشته ی آنان بر عهده ی همان واحد دانشگاهی می باشد.

دسته سوم مربوط به اعلام نتایج رشته ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور 97 است که به صورت مجزا و در زمانی دیگر از طریق مراکز خبرگزاری قابل دسترس می باشد.

اما اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دو دسته تعریف می شود :

دسته اول مربوط به پذیرش داوطلبان شرکت کرده در آزمون ارشد سراسری می باشد . با توجه به ادغام آزمون های آزاد و سراسری نتایج بر اساس آزمون سراسری سنجیده می شود. و دسته ی دوم مربوط به نتایج انتخاب رشته ارشد داوطلبان سهمیه ی استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد می باشد که با توجه به ثبت نام هماهنگ آن ، اعلام نتایج آن نیز به صورت همزمان و همراه با اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد همراه با آزمون می باشد.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد سراسری 97

نتایج انتخاب رشته ارشد 97 ، با آزمون در دهه ی اول شهریور و انتخاب رشته ارشد استعدادهای درخشان پراکنده و با تصمیمی واحد دانشگاهی منتشر می شود و اما اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد 97 دانشگاه پیام نور در هفته ی اول اسفند ماه انجام می شود و پذیرفته شدگان آن می توانند از ترم دوم ارشد وارد دانشگاه شوند.

نتایج ارشد با آزمون و بدون آزمون همزمان منتشر می شود

 

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 97

نتایج انتخاب رشته ارشد آزاد 97 با آزمون ، در نیمه ی اول شهریور ماه 1397 در سایت دانشگاه آزاد اعلام می شود. اما در مورد اعلام نتایج داوطلبان دارای سهمیه استعدادهای درخشان باید به این نکته اشاره کرد که با توجه به انتشار دفترچه ی ثبت نام هماهنگ استعدادهای درخشان ، نتایج این گروه بر خلاف استعدادهای درخشان دانشگاه سراسری همزمان و از طریق وب سایت دانشگاه آزاد اعلام می گردد.

نحوه ی مشاهده ی اعلام نتیجه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

 برای مشاهده ی نتایج انتخاب رشته ارشد 97 دانشگاه سراسری کافیست به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات ثبت نام، نتیجه را دریافت کنید. صفحه ی سامانه آزمون تحصیلات تکمیلی در شکل زیر نشان داده شده است.

و برای دریافت نتایج مربوط به دانشگاه آزاد کافیست به سایت azmoon.org مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات ثبت نام یا اطلاعات فردی به نتایج دسترسی پیدا کنید. در شکل زیر صفحه ی اعلام نتایج دانشگاه آزاد نشان داده شده است:

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.